ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בדיקת פסיכיאטר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד – עורך דין לתעבורה, ראש הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל.

נהגים רבים מקבלים מדי יום, זימון להיבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. חלק מן הנהגים אינם מודעים כלל לתהליך ועוד פחות מודעים לעובדה, כי רשיונם עלול להישלל ועליהם לערער על החלטת השלילה לועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במאמר זה, אפרט בקצרה את הנושא.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הקרוי גם המרב"ד או מכון הארבעה, הינו הגוף האחראי לבחון כשירות רפואית בקרב נהגים. גוף זה, הינו גוף אשר שייך למשרד הבריאות, אולם נותן שירות למשרד הרישוי.

מהו ההליך של ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בכל עת בו משרד הרישוי מקבל דיווח, באשר לספק לגבי כשירותו של נהג, הרי שמשרד הרישוי יעביר את המידע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. המכון הרפואי, הוא זה אשר אחראי על ביצוע בדיקות לאותו נהג, אשר לכאורה מיוחסת לו העדר כשירות רפואית לנהיגה בטוחה.

נהג אשר יזומן למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, חייב להתייצב לבדיקותיו ולא – רשיונו יותלה. לאחר סיום בדיקותיו במכון הרפואי, תגענה תשובותיו של המכון הרפואי בעניינו למשרד הרישוי.

משרד הרישוי אמור לשלוח את תשובתו למענו של הנהג, אולם הדבר צפוי לקחת זמן לא מבוטל. במקרים מסויימים, רצוי לגשת למשרד הרישוי על מנת לבדוק את התשובה האמורה.

במידה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים המליץ שלא לאשר לנהג רשיון נהיגה או להתלות את רשיון נהיגתו הקיים, אזי שקיימת אפשרות להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לועדת הערר.

קראו בהרחבה על – שלילת רישיון

ועדת ערר המכון הרפואי

ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ניתן להגיש ערר לועדת הערר אשר יושבת בהרכב של שלושה רופאים וממוקמת בבית החולים תל השומר.

לועדת הערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כדאי וחשוב להגיע מיוצג על ידי עורך דין לועדת ערר במכון הרפואי המתמצא היטב בתחום, שכן מדובר בהזדמנות אחת להעלות את טענותיך הרפואיות ו/או המשפטיות ולבוא בדין ודברים עם חברי הועדה.

ועדת ערר המכון הרפואי רשאית לקבל את הערר במלואו, בחלקו או חלילה להשאיר את התליית הרשיון מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים על כנה. יצויין, כי לועדה ישנה סמכות להשאיר את התליית רשיון הנהיגה של נהג למספר שנים ועל כן חשוב לבוא מיוצג וערוך היטב.

ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כרוך בתשלום אגרה מטעם הנהג.

ערעור מנהלי על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לרוב, אינני ממליצה על הגשת ערעורים מנהליים על החלטת ועדת ערר תל השומר ומירב המאמצים נעשים בועדת הערר, אולם במקרים מסוימים לא נותר מנוס, אלא לפנות לפתחו של בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לערעורים מנהליים. בית המשפט ידון בטענות משפטיות בלבד.

לסיכום

זומנת לועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים? כדאי שכבר כעת תיוועץ עם עורך דין לועדת ערר במכון הרפואי מתמחה בתחום זה. יתכן כי ייעוץ זה יחסוך התליית רשיון לתקופה לא מבוטלת והוצאות מיותרות.


שמרו על עצמכם ועל חופש תנועתכם

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

 

 

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות