עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות ומה שביניהם

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד- עורך דין לתעבורה

נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה חמורה. השאלה הנשאלת הינה האם עורך דין המומחה בנהיגה בשכרות ( אשר נקרא לו לצורך מאמר זה עורך דין נהיגה בשכרות ), יכול לסייע לנו בקבלת זיכוי מעבירה זו.

צפו בעו"ד דנה דוד מתראיינת בנושא נהיגה בשכרות:

הכרת כשלים בעבירה של נהיגה בשכרות
על אף שמכשיר הינשוף הוגדר כמכשיר אמין, משרדנו מצא לא פעם, דרכים להביא לזיכויו של נהג, אשר עלה ספק באשר לכשירות המכשיר ותפעולו ו/או נפלו פגמים במיהמנות והתנהלות השוטר אשר אכף את העבירה וביצע את הבדיקות הדרושות על פי חוק.
עורך דין נהיגה בשכרות, אמור להכיר את עבירת הנהיגה בשכרות על בוריה, להיות יצירתי ובשום אופן לא לקבל את בדיקת הנשיפה כתורה מסיני.
עורך דין נהיגה בשכרות , חייב להיות מומחה הן לעניינו של מכשיר הנשיפה, הן לעניינה של בדיקת הנשיפה והן לענייני בדיקת דם לגילוי אלכוהול או סם. גם במקרה זה, אל לו לעורך דין נהיגה בשכרות לקבל בדיקות אלו כעובדה קיימת.

צפו בעו"ד דנה דוד מתראיינת בנושא מכשיר הינשוף:

הכרת עבירת הסירוב
נהג אשר מסרב להבדק בבדיקת נשיפה, סביר שימצא עצמו מואשם בנוסף לעבירת נהיגה בשכרות גם עבירה של סירוב להבדק בבדיקת אלכוהול. עורך דין נהיגה השכרות, אמור לבחון היטב את סיבות הסירוב ואת נסיבותיו של התיק בכללותו, על מנת להביא למצב בו הנהג לא יואשם בסירוב וכן אף לא בעבירת השכרות.

התגברות על עונש המינימום
בעבירת השכרות אכן ישנה ענישת מינימום, אולם עורך דין נהיגה בשכרות, אמור לדעת כיצד להביא את התיק למצבו האופטימלי מבלי לסכן את הנהג ולחשוף אותו לעונש המינימום של פסילת רשיון של שנתיים ימים ו-4 שנים במקרה שעבירה מסוג זה בוצעה בשנתיים האחרונות.  נהג אשר מואשם בשתיית אלכוהול בכמות נמוכה וכן בעל עבר תעבורתי נקי – עדיין ימצא את עצמו חשוף לעונש המינימום הקבוע בחוק כיון, שגם בתי המשפט לא יוכלו להקל בענישה זו הקבוע בחוק.
הסדרי טיעון לעומת זיכוי
עורך דין נהיגה בשכרות, אמור להביא למיצוי הטוב ביותר של התיק ולאו דווקא לסגור את התיק באמצעות עריכת הסדר טיעון מיטיב. ישנם מקרים בהם מוצעים למשרדנו הסדרי טיעון מיטבים ביותר אולם אנו בוחרים שלא להסתפק בהסדרים אלו, שכן עורך דין נהיגה בשכרות אמור לשאוף לטוב ביותר ולא להליך הקצר ביותר.
או במילים אחרות, לעיתים חשוב לא להתפתות להסדרים מטיבים אלו ולהמשיך ולמצות את ההליך גם אם הדבר כרוך בהגעה נוספת לבית המשפט.

דוגמא בה עורך דין נהיגה בשכרות הביא לזיכוי בשל מומחיותו
כאשר עורך דין נהיגה בשכרות מעיין בחומר החקירה, מתגלים לנגד עניו כל פעולות החקירה. אם חומר החקירה מעלה קושי בהוכחת אשמה, אזי שהנהג 'יהנה' מקושי זה. ניתן לראות לדוגמא, נהג אשר הגיע למשרדנו שבידו הצעת תובע בתיק שכרות עם כמות אלכוהול בינונית , ל-11 חודשי פסילה, פסילה על תנאי וקנס. לאחר התערבות עורך דין נהיגה בשכרות, אותו נהג זוכה בסופו של יום , שכן מכשיר הנשיפה התגלה על ידי עורך הדין כתקול אותה עת.

לסיכום, כפי שחולה נגש לרופא על מנת שיצילו, כך כדאי גם נהג לעשות כאשר רשיונו נמצא בסכנה. כך שאם קרה ונתפסתם נוהגים שבנשימתכם אלכוהול , פנו ליעוץ מומחה וחסכו את עוגמת הנפש.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין תעבורה.

 

[/av_textblock]

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

מבחן פסיכולוג למשאית
בלוג
דנה דוד

מבחן פסיכולוג למשאית

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד יש לך משאית עד 12 טון, ואתה משתוקק לקבל רשיון נהיגה מעל 12 טון? חושש שאם תבקש רשיון מעל

קרא עוד »
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות