ליווי עורך דין במכון הרפואי

ליווי עורך דין במכון הרפואי

על החשיבות של ליווי עורך דין במכון הרפואי

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד

האם אני חייב ליווי על ידי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים? מה כוללת הבדיקה במכון הרפואי? האם ליווי עורך דין יסייע לי מול המכון הרפואי? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

רובכם ודאי מודעים לעובדה, כי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הינו הגוף האמון על בדיקת כשירות נהגים. אולם, רבים מלקוחותיי שואלים אותי את השאלה המתבקשת האם ליווי עורך דין במכון הרפואי הוא חובה.

אתחיל מההתחלה,

כל נהג אשר כושר נהיגתו מוטל בספק עלול למצוא את עצמו נבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. אולם, לא בכל מצב יש טעם להלחץ מהליך זה.

ישנם מצבים "קלים", אשר כל שיידרש מנהג לעשות הוא לשלוח טפסים רפואיים ולהוכיח כי מצבו הרפואי תקין.

במקרים אלו, ליווי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכול לייעל את ההליך מבחינת זמני ההמתנה לבדיקת המסמכים ותשובותיהם (אשר אלו עלולות לקחת חודשים ארוכים) אולם, במקרים אלו ליווי עורך הדין יהיה ממוקד אך ורק בזמני ההמתנה ולא מעבר לכך.

ישנם מצבים מעט יותר סבוכים, בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יבקש לבדוק את הנהג פיסית וקוגנטיבית ולהחליט באשר לכשירות נהיגתו.

במקרים שכאלו לליווי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ישנו משקל גדול יותר שכן עורך הדין המתמחה בתחום המכון הרפואי לבטיחות אשר מכיר את ההליך היטב, יכול לפרט ולהרחיב אודות ההליך כך שתדע היטב לאן הינך נכנס.

וישנם מצבים בהם הנהג יוזם את הפניה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בה הוא מבקש לשדרג את רשיון נהיגתו למשאית ו/או לאוטובוס ו/או מונית.

במקרים אלו, לעניות דעתי ישנה את החשיבות הרבה ביותר לליווי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מדוע דווקא בבקשה לשדרג את רשיון הנהיגה ישנה חשיבות גדולה לליווי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

במקרים אלו, הנטייה שלא להבין את הליך המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או גופים מטעמו (כמו שפי קינן או פמי פרמיום) היא גדולה ויתכן, כי אי הבנת ההליך עלולה מאד לפגוע בסיכוייך לקבלת רשיון הנהיגה המבוקש.

בנוסף לאמור, יש לזכור, כי נטילת רשיון נהיגה קיים הינה סנקציה קשה יותר מאשר שדרוג רשיון נהיגה שאינו בחזקתך ועל כן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לא בנקל יטול רשיון נהיגה קיים, אולם די בקלות לא יאשר רשיון שעדיין אינו בחזקתך.

במילים אחרות: סיכויי קבלת רשיון שאינו ברשותך הינם קטנים יותר ועל כן ליווי עורך דין במכון הרפואי במקרים שכאלו הוא חשוב יותר.

האם ליווי עורך דין במכון הרפואי הינו חובה על פי חוק?

התשובה הינה שלילית. ליווי עורך דין במכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינה פריבילגיה שתעלה את סיכוייך לעבור את ההליך בהצלחה, אולם אינה חובה על פי חוק.

אם נכשלתי במבחני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, האם כעת יש טעם לפנות לקבלת ליווי עורך דין ?

בהחלט ובשלב זה אף רצוי. באם לא עברת את מבחני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, זכותך להגיש ערר לועדת ערר על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ועדה זו הינה משפטית והוקמה על פי חוק. בועדה זו ניתן ואף רצוי לטעון טיעונים משפטיים ובשלב זה מומלץ ביותר להעזר בליווי עורך דין אשר מתמחה בתחום זה.

לסיכום, ידע הוא כח. על כן, אם רשיונך חשוב לך, אל תהסס ותפנה כעת לייעוץ לכל הפחות בסיסי עם עורך דין המתמחה בתחום.

סע בזהירות ובהצלחה

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד
האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום המכון הרפואי
ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות