נהיגה בקלות ראש – כל מה שכדאי לדעת

נהיגה בקלות ראש - כל מה שכדאי לדעת

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד – עורך דין תעבורה

מה משמעות עבירה של נהיגה בקלות ראש? האם המשטרה תבקש לפסול את רשיון הנהיגה שלי בגין עבירה של נהיגה בקלות ראש? מהו העונש על עבירה של נהיגה בקלות ראש?

כיצד אוכל להתמודד עם עבירה זו? האם כדאי לשכור עו"ד לנהיגה בקלות ראש? ואיך יוצאים מזה? כל התשובות לשאלות אלו ועוד במאמר שלפניכם.

עבירה של קלות ראש הינה מאין סעיף סל, כלומר עבירה אשר ניתן לייחס לנהג במספר מצבים שונים שבבסיסם, המשטרה מייחסת לנהג נהיגה בקלות דעת או נהיגה ברשלנות. בגין עבירה זו יקבל הזמנה לבית המשפט. קרי, לא מדובר בעבירה מסוג דוח לתשלום בלבד.

נהיגה בקלות ראש – מהו סעיף האישום?

סעיף 62 (2) לפקודת התעבורה מגדיר מהי נהיגה בקלות ראש: "נוהג רכב בדרך בקלות ראש, או ברשלנות, או במהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור, אף אם היא פחותה מן המהירות המקסימלית שנקבעה בחוק..".

או בקצרה, באם נהיגתו של נהג מבטאת רשלנות בצורה מודעת ומכוונת.

עבירה של קלות ראש – מהו העונש אליו אני חשוף?

בבית המשפט, סביר כי התביעה, אשר הגישה נגד הנהג את כתב האישום אשר מייחס לו קלות ראש – תבקש פסילת רשיון בפועל וסנקציות נוספות. חשוב לציין, כי באם מיוחסת לנהג תאונת דרכים יחד עם קלות ראש, אזי שבמקרים אלו העבירה מחייבת ענישת מינימום כלומר המחוקק מצא לנכון לגזור על נאשם 3 חודשי פסילת מינימום בעבירת של קלות ראש, אשר התרחשה עם פגיעה בתאונה!

הענישה עלולה להיות חמורה מכך ועלולה להגיע למאסר בפועל ולפסילת רשיון ממושכת.

נהיגה בחוסר זהירות מול נהיגה בקלות ראש

מדובר בעבירה דומה לעבירה של קלות ראש, אולם פחותה בחומרתה ואינה מבטאת רשלנות מכוונת. נסיבות האירוע הן אלו אשר יקבעו את השוני בין השתיים. בנוסף, עונשה של נהיגה בחוסר זהירות פחותה בהרבה מזה של קלות ראש.

מכאן ישנה חשיבות רבה בבחירת עו"ד לנהיגה בקלות ראש אשר מתמחה בדין התעבורתי.

עו"ד לנהיגה בקלות ראש
נהיגה בקלות ראש

האם וכיצד אפשר לצאת מאישום של נהיגה בקלות ראש?

אין לראות באישום של עבירה של נהיגה בקלות ראש סוף פסוק. יש לזכור, כי על התביעה להוכיח את יסודות הנהיגה בקלות ראש, קרי עליה להוכיח מאין רשלנות בכוונת מכוון או בידיעת הנהג לתוצאה האפשרית. ניתן להסיק כי אם השוטר אשר אכף את העבירה לכאורה שגה או שמא לא שם ליבו לאותם יסודות שעל התביעה להוכיחם בבית המשפט, הרי שלא ניתן יהיה להרשיע את הנהג בקלות או ליתר דיוק בקלות ראש 😊

בחירת עורך דין לנהיגה קלות ראש

בשל חומרת העבירה והסכנה במקרה של הרשעה בעבירה של קלות ראש, חשוב לפנות לעו"ד לנהיגה בקלות ראש המתמחה בתחום התעבורה. תפקידו של עורך דין לדין התעבורתי הוא לבחון את הראיות המשפטיות ולהביא לזיכוי הנהג. היה והדבר בלתי אפשרי, או עלול לסכן את הנהג בהרשעה, על עורך הדין למזער את האישום ולמנוע פסילת רשיון בפועל ובוודאי מאסר.

על כן, אל תהסס לפנות כעת לייעוץ משפטי ולמצות את זכויותיך על פי חוק עוד טרם הגעה לבית המשפט

עורך דין לנהיגה בקלות ראש ונוטריון דנה דוד מייצגת בהצלחה כ 10 שנים, נאשמים בעבירות תעבורה. בעלת ניסיון עשיר בניהול תיקי שכרות בבתי המשפט לדיני התעבורה וכן בניהול משא ומתן מול התביעה המשטרתית וייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521