אירוע פרכוסי – כיצד אוכל לקבל את רשיון הנהיגה שלי בחזרה?

אירוע פרכוסי – כיצד אוכל לקבל את רשיון הנהיגה שלי בחזרה?

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד עו"ד ונוטריון – מקימת הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין

חוויתי אירוע פרכוסי חד פעמי, האם המכון הרפואי יתלה את רשיוני?

לכאורה, על פי החוק, הרופא אשר מודע לאירוע הפרכוסי, מחוייב לדווח אודות האירוע למשרד הבריאות.

לאחר קבלת המידע, משרד הבריאות, אמור לזמנך לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, קרי לרופא של משרד הבריאות. אציין, כי ברוב המקרים, המכון הרפואי לא יזמנך לבדיקה פיסית במשרדיו, אלא דווקא יסתפק במילוי טפסולוגיה.

בחלק מן המקרים, המכון הרפואי יסתפק בהתליית רישיון למשך חצי שנה ממועד אותו פרכוס ובחלק אחר של המקרים יסתפק המכון הרפואי בהתלייה של שנה מיום האירוע/הפרכוס האחרון.

חשוב, זמני ההמתנה לבדיקת התיק במכון הרפואי, הינם ארוכים מנשוא ועלולים לקחת חודשים אורכים. על כן, במקרים רבים (אם לא כולם), נהג ימתין זמן ממושך בהרבה מעבר לזמנים אשר ציינתי (מעבר לחצי שנה או שנה מיום האירוע הפרכוסי).

על כן, במקרים בהם רשיון הנהיגה הינו הכרחי, כדאי לצור קשר עם משרדנו, על מנת להביא למצב, כי רשיון הנהיגה ישוב אליך במועד המינימלי ביותר ולא תאלץ להמתין זמנים נוספים שלא לצורך.

בברכת נסיעה בטוחה ובהצלחה!

האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521 ; 0544-629-639

דנה דוד עו"ד ונוטריון- מקימת הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל.

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521