נוטריון – אודות שירות הנוטריון

סמכויות הנוטריון

כותבת ועורכת המאמר:  דנה דוד עו"ד מגשרת ונוטריון 

סמכויותיו של הנוטריון מוגדרות בחוק הנוטריונים

ראשית, על מנת לעסוק בעיסוק של נוטריון, אדם צריך להיות עורך דין במקצועו ולעסוק בעריכת דין לכל הפחות 10 שנים. הנוטריון כפוף למשרד המשפטים ועליו להקפיד הקפדה יתרה על דרישות משרד זה. 

טרם קבלת תעודת נוטריון, על עורך הדין לעבור השתלמות לאחריה עליו יהיה להציג בפני משרד המשפטים כי לא עומד נגדו כל הליך משפטי וכיוצ"ב.

קראו בהרחבה על חוק נהיגה בשכרות

יש לשים לב

סמכויות הנוטריון

שכר הטרחה של עבודת הנוטריון, אינו משתנה בין נוטריון ונוטריון והינו אחיד לכלל הארץ וכלל הנוטריונים.   

לנוטריון סמכויות רחבות ולעיתים ניתן לראות, כי מעמדו כמעמד רשות ציבורית, מאין שלוחה של בית המשפט ועל כן, ישנה הקפדה יתרה על כל הליך אותו מבצע נוטריון.

לנוטריון מספר סמכויות שכיחות כמו אימות החתימה על טפסי משכנתא טרם רכישת נכס מקרקעין, אישור צוואה, אישור הסכם ממון ותרגום מסמך בשפה זרה. ניתן לראות, כי עסקינן בעניינים ברי חשיבות מכרעת בחייו של אדם ועל כן הקפדה על הכללים אקוטית לכל הצדדים המעורבים. 

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

דנה דוד עו"ד ונוטריון

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות