פסילת רישיון מטעמים רפואיים

פסילת רישיון מטעמים רפואיים

מהי פסילת רשיון מטעמים רפואיים, האם היא פסילה לצמיתות, האם יש דרך להמנע מפסילת רשיון מטעמים רפואיים, האם כל פסילה מטעמים רפואיים היא זהה, האם פסילת רשיון מטעמים רפואיים קשה מפסילת רשיון מטעם בית המשפט – על כל אלו ועוד אשיב במאמר זה

מהי פסילת רשיון מטעמים רפואיים?

פסילת רישיון מטעמים רפואיים, הינה בעצם התליית רשיון נהיגה, כלומר הקפאת רשיון עקב בעיה רפואית כלשהי או בעיה אישיותית לכאורה אשר מיוחסת לנהג.

כלומר, במקרים בהם אפרט בהמשך, כאשר מיוחסת לנהג מסוכנות בנהיגה לכאורה, משרד הרישוי רשאי להקפיא רשיון נהיגה של נהג עד לבירור עניינו הרפואי.

ממה יכולה לנבוע פסילת רשיון נהיגה מטעמים רפואיים?

פסילת רשיון מטעמים רפואיים עלולה לנבוע מסיבות לא מעטות החל מריבוי עבירות תנועה שמשרד הרישוי החליט, כי הינן מסוכנות ועל נהג המבצען להבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים דרך צבירת ניקוד רב (גם על בסיס עבירות תנועה) וכלה באשפוזים נפשיים אשר נהג יכול לחוות במהלך חייו.

מי יכול לפסול רשיון מטעמיים רפואיים?

אחלק את התשובה לשני חלקים.

ראשית, ישנם מספר גופים אשר רשאים להעביר דיווח רפואי אודותי למשרד הרישוי. הגופים הינם ביטוח לאומי, בתי המשפט, רופא מטפל, בתי החולים, קב"ן ואף המשטרה, אולם, אך ורק משרד הבריאות, רשאי לבחון את הטעמים הרפואיים המדווחים ולהמליץ למשרד הרישוי האם עליו לפסול את רשיון נהיגתי מטעמים רפואיים.

פסילת רישיון מטעמים רפואיים

האם פסילת רשיון מטעמים רפואיים הינה לצמיתות?

נכונה העובדה, כי משרד הרישוי מציין, כי הפסילה הינה ל-99 שנים. אולם, ברור כי לא כך הדבר. כל כוונת המשורר הינה, כי הפסילה אינה מוגבלת בזמן ועלינו ליזום פניה חדשה למשרד הבריאות אם ברצוננו להסיר את הפסילה מהטעמים הרפואיים של רשיוננו.

יצויין, כי הבקשה להסרת פסילה מטעמים רפואיים הינה מוגבלת (לרוב שנה ממועד בו קיבלנו תשובה ממשרד הבריאות), אולם, עד שמשרד הבריאות לא ישחרר את פסילת הרשיון לא נוכל לחדשו.

האם כל פסילת רשיון מטעמים רפואיים הינה זהה?

התשובה הינה שלילית וטוב שכך. ישנן פסילות רישיון מטעם רפואי נוירולוגי, קרדיולוגי וכיוצ"ב וישנן פסילות מטעמים רפואיים נפשיים כגון לאחר אשפוז בין אם כפוי ובין אם לאו או פסילת רשיון מטעם רפואי אישיותי כמו למשל לאחר ריבוי עבירות של שכרות. כלומר, סוגי פסילת הרשיון מטעמים רפואיים הינן רבות ושונות זו מזו, אולם כולן נכנסות תחת המטריה הענפה של משרד הבריאות.

אציין, כי עורך דין המתמחה בתחום רצוי וראוי, כי ידע להבחין בין סיבה לסיבה וודאי שידע לסייע בכל פסילה מטעם רפואי באשר הוא.

האם אפשר להמנע מפסילת רשיון מטעמיים רפואיים?

כן בהחלט. אך, גם כאן יש להבחין בין פסילת רישיון מטעמים רפואיים לבין בדיקה רפואית

לענין בדיקה רפואית, ישנם מקרים בהם ניתן לבטל כלל את הזימון לבדיקה רפואית, אולם ברוב המקרים, ברגע שדווח טעם רפואי כלשהו, קרי מסוכנות לכאורה מצד הנהג, אזי שיהיה קשה למנוע בדיקה רפואית.

לענין פסילת רשיון מטעמים רפואיים, כאן הסיכוי להמנע מפסילה הינו גדול. כל שנדרש הוא ליווי וטיפול נכון בתיק. חשוב להתייעץ מבעוד מועד ולהמנע ממצב שבו ישנה כבר פסילת רישיון מטעמים רפואיים.

באם רשיון הנהיגה שלי נפסל מטעמים רפואיים מה עלי לעשות על מנת להשיבו?

תחילה עליך להתייעץ! שוב ושוב אנחנו נתקלים במקרים בהם נהגים פגעו בסיכוייהם רק כי נמנעו מייעוץ הולם. יעוץ עם עורך דין המתמחה בתחום הינו קריטי ברוב המקרים הרפואיים. שנית, יש להבין מהי סיבת הפסילה במדוייק ולפי אותה הסיבה להבחין האם להגיש בקשה לעיון מחדש או שמא להגיש ערעור על ההחלטה. כלומר, בכל מקרה בו נפסל רשיונך מטעמים רפואיים, אין זה סוף פסוק וככל הנראה, ככל שנפעל באופן נכון מקצועי ועקבי – העניין יהיה פתיר בדרך זו או אחרת.

האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני התעבורה

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

דנה דוד עו"ד ונוטריון- דיני התעבורה

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521