שימוש בקנאביס רפואי - המרב"ד

זה לא סוד גדול, כי נהגים רבים בישראל צורכים קנאביס רפואי (בין אם באישור ובין אם לאו).

על כן, פעמים רבות נתבקשתי לענות על השאלות הבאות:

האם שימוש בקנאביס רפואי יחייב נהג בבדיקה בפני המכון הרפואי?

ובמידה וזומנתי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים מסיבה אחרת שאינה שימוש בסמים, האם שימוש בקנאביס רפואי עלול לגרום למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבחור להתלות את רשיון נהיגתו של נהג?

אשיב על שאלות מהותיות אלו:

תחילה אציין, כי בעבר, אכן שימוש בקנאביס רפואי על ידי נהגים, היה מביא נהגים להבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

אולם, נהגים רבים הלינו על מצב זה. טענתם היתה כי לא יתכן כי משרד הבריאות הוא זה אשר מספק לנהג את הרשיון לשימוש בקנאביס הרפואי לצורך שיכוך כאביו, אולם מצידו השני הוא זה שעלול ליטול מאותו הנהג בדיוק את האפשרות לחופש התנועה.

בשל סיבות אלו ואחרות, המצב השתנה ונכון להיום, אין הנחייה לזמן נהגים לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים רק בשל שימוש בקנאביס רפואי(!).

על אף שינוי המצב, חשוב לדעת, כי שימוש בקנאביס רפואי מחייב אישור רפואי וכן, מחייב נהג שלא לנהוג בשעות מסויימות (בהתאם להנחיות משרד הבריאות). על הנהג המשתמש בקנאביס להיות מודע למגבלות אלו.

חשוב לדעת, כי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, רשאי לבחון את כשירותו הרפואית של נהג ללא קשר לשימוש בקנאביס ורשאי לבחון האם הנהג מודע להנחיות משרד הבריאות.

גם במידה וזומן נהג למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בעניין שאינו נוגע לשימוש בקנאביס רפואי, הרי שהעניין יהיה זהה. רשיונו של הנהג לא יותלה אוטומטית על ידי המכון הרפואי רק בשל שימוש בקנאביס רפואי.

אציין כי המידע ניתן על רכב פרטי בלבד.

סעו בזהירות!


האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין תעבורה מתמחה במכון הרפואי.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

שתפו:

עורכת דין דנה דוד
עורכת דין דנה דוד

למשרדינו ניסיון עשיר ביצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה תאונות קטלניות, ייצוג מקיף בועדת ערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועוד.

פתח וואטסאפ
נשמח לעזור!
היי,
איך אפשר לסייע?
 

 

 
דילוג לתוכן