המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – איך יוצאים מזה ?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – איך יוצאים מזה?

עו"ד דנה דוד – מתמחה בדיני התעבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים

ביקשת רשיון נהיגה ציבורי, והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים סרב להנפיק לך כזה? נבדקת על ידי רופאי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונשלח אליך מכתב האומר כי אינך רשאי לנהוג בשל אי התאמה? אתה ממתין לתשובה מהמכון הרפואי לבטיחות ב'רכים אולם היא לא מגיעה כבר חודשים? לכל אלו יש פתרון.

נתחיל מהתחלה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי על פי התקנות לבחון את כל סוגי הנהגים, החל מנהג שטרם הנפיק רשיון נהיגה ועד לנהג אשר מחזיק ברשיון נהיגה למשאית 12 טון ומעוניין להרחיבו .

לרוב, יבקש המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מהנהג, לבצע בדיקות רפואיות הן מול פסיכולוג מטעם המכון הרפואי והן מבחן ארוך מול מחשב, אולם, ישנן בדיקות נוספות התלויות בכל נהג ונסיבותיו השונות.

במאמר מוסגר נספר לכם, כי לאחר כמה שנים של עבודה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לרוב משרדנו יודע לאבחן אלו בדיקות יבקש המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לערוך עבור כל נהג ונהג, בהתאם לנסיבות השונות.

ועדת הכנסת בעניין המכון הרפואי

לכל נהג ונהג, אשר רשיונו מותלה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים , קיימת לטענת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מאין 'בעייה' מסויימת, אשר ברוב המקרים, ניתנת לטיפול/לבדיקה.

על מנת לאתר נכונה את הבעיה ולאבחנה בצורה מיטבית, עורך הדין חייב להבין היטב את התיק ואת הקושי לו טוען המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, על מנת לאפשר לשכנע את המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שהנהג אינו מהווה סיכון לנהיגה בטוחה.

אולם, מה קורה כאשר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ממליץ למשרד הרישוי בכל זאת שלא ליתן רישיון נהיגה לנהג הזקוק לרישיון זה או לא להרחיבו?

משרדנו נוהג להגיש ערר לוועדת ערר הממוקמת בבית החולים תל השומר ושם להביא את התיק לסיומו הטוב.

ומה קורה כאשר התיק סבוך למדי וועדת ערר אינה מסתפקת בטיעונינו טובים כשיהיו? במצב שכזה ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי (שם נטען טענות משפטיות)

פעמים רבות בית המשפט המחוזי פסק כי הן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והן ועדת ערר שגו בהחלטותיהם ועל כן מצא להשיב את רישיון הנהיגה לעותר.

עמ"ן 1609-04-11, בית המשפט פסק באשר למערער אשר ביקש רשיון נהיגה מסוג C, "צודק המערער בטענתו כי נפל בהן פגם (בהחלטתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) המצדיק את התערבות ביהמ"ש. אחת התכליות העומדת בבסיס חובת ההנמקה קשורה בטעמי ביקורת".

לכן, בכל מקרה בו זומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בין אם כנהג ציבורי ובין אם כנהג פרטי, אין צורך להלחץ, חשוב לפנות למומחה בתחום על מנת שיוכל לסייע לך לשמור את רשיונך בכיסך.

סעו בזהירות ושמרו על חייכם.


עו"ד דנה דוד מתמחה בדיני תעבורה וייצוג במכון הרפואי בבטיחות בדרכים

 

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות