בדיקה במכון הרפואי עקב אירוע חרדה

בדיקה במכון הרפואי עקב אירוע חרדה

כותבת ועורכת המאמר: דנה דוד עו"ד ונוטריון – מקימת הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין

חוית אירוע חרדה או מצב דכאוני? אין זה דבר חריג בימינו, אולם, יכול שלאחר אירוע מסוג זה או דומה לו, תקרא לבדיקת כשירות נהיגה מטעם משרד הרישוי או ליתר דיוק מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מדוע שאופנה למכון הרפואי במקרה זה, האם אפשר להמנע מבדיקה זו, כיצד ניתן לעבור בדיקה זו בשלום ועוד שאלות חשובות במאמרון שלפניך.

תחילה, ארגיע ואומר, כי לא כל אירוע חרדה או כל אירוע דכאוני אשר חוית – מייד ידווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

פעמים רבות, אירועי חרדה, דכדון או אף דיכאון למיניהם, אינם מדווחים למכון הרפואי, וזאת כיון שהרופא המטפל, ככל הנראה, לא חש כל מסוכנות מהנבדק וטוב שכך. אולם, ישנם מצבי חרדה דכאון או מצב נפשי סבוך, אשר הרופא המטפל, מוצא כי יתכן ועולה מסוכנות כלפי הנבדק עצמו או כלפי הציבור ועל כן, מחוייב על פי חוק, לדווח על כך למשרד הרישוי.

במצבים בהם הרופא המטפל או רופא המשפחה דיווח אודותך למשרד הרישוי, משרד הרישוי יפנה אותך לרופא המוסמך מטעמו, שהינו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

לצערי, במצבים בהם התקבל דיווח אודות מצבך למכון הרפואי, קשה יהיה למנוע את רצונם של הגורמים הממונים מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לבדוק אותך, אולם במקרים בהם ההפניה אינה חוקית או נעשתה שגגה – ישנו מקום להתערבות עורך דין המתמחה בתחום.

בדיקה במכון הרפואי עקב אירוע חרדה

נקראתי לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. מה זה אומר?

גם במקרה בו נקראת למכון הרפואי לבדיקת כשירות נהיגה, אין זה אומר, כי רשיונך בטל ומבוטל. במקרים בהם, לשיטת המכון הרפואי, עולה מסוכנות, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי להתלות את רשיונך עד גמר הבדיקות ובסיומן יעדכנך האם משיב את רשיונך או משאירו מותלה. במקרים בהם, לא עולה מסוכנות ממשית, המכון הרפואי ימליץ להמתין לסיום הבדיקות בעניינך ויספק בעניינך תשובה לאחר מספר חודשים.

במקרה הראשון, קרי, במקרה בו, המכון הרפואי החליט לתלות את רשיונך עוד טרם סיום הבדיקות בעניינך, כדאי להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום, אשר ייעל משמעותית את ההליך עבורך לצורך השבת רשיון הנהיגה בצורה מהירה.

במקרה השני, קרי, במקרה זו לא הותלה רשיונך עד גמר הבדיקות, ניתן להעזר בעורך דין על מנת להבין את ההליך לעומקו ואת הבחינות אליהן אתה אמור לגשת, אולם אין צורך בייעול ההליך, שכן, כל עוד לא ניתנה החלטה שלילית, רשיונך סביר שעומד בעינו (אלא אם כן רופא אמר לך אחרת).

במידה וקיבלת החלטה שלילית, והנך חש שנגרם לך עוול, הצעד הנכון והקצר ביותר הוא להגיש ערר על ההחלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בשלב זה מומלץ ביותר להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה בפרט. שכן הגשת ערר הינה לועדה משפטית בהרכב של 3 רופאים, אשר קביעתם הינה ארוכת טווח ועלולים להשאיר את התליית הרשיון בעינה גם מספר שנים נוספות.

לסיכום, אירוע חרדה הינו דבר שכיח ואל לך להלחץ ככל שנקראת להבדק מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. למרות זאת, כמו בכל הליך משפטי, חשוב לקבל יעוץ הולם, ככל שניתן טרם בדיקה במכון הרפואי וככל שלא ניתן, לפני הגשת ערר לועדת הערר וזאת על מנת לשמור את רשיונך בכיסך וחשוב מכך, לשמור על בריאותיך.

נסיעה בטוחה ובהצלחה

האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בתחומו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

דנה דוד עו"ד ונוטריון– מקימת הועדה למכון הרפואי בלשכת עורכי הדין לישראל.

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521