נהיגה בפסילה פעם ראשונה

נהיגה בפסילה פעם ראשונה

בפקודת התעבורה ישנן מעט מאד עבירות אשר ניתן לייחס להן כוונה. רובן הינן עבירות של אחריות קפידה קרי, אני בטוחה, כי אף אחד מלקוחותיי לא באמת התכוון להיות מעורב בתאונת דרכים או לפגוע באדם אחר, אולם ישנן עבירות אותן בית המשפט מחבב עוד פחות וזאת בשל שניתן לייחס ידיעה וכוונה לביצוע העבירה. בין עבירות אלו נמצאת עבירה של נהיגה בפסילה.

נתפסת נוהג בפסילה בפעם הראשונה? לא נעים, אולם במאמר קצרצר זה אסביר מה הן ההשלכות, מהו העונש אשר בית המשפט ירצה להשית עליך וכיצד ניתן להמנע ממנו.

ההליך

כפי שציינתי תחילה, מדובר באחת העבירות אשר בית המשפט מתייחס להן בחומרה, אולם, ישנם מקרים בהם עולות נסיבות מקלות כמו למשל כאשר הנאשם אינו מודע לכך שנוהג בזמן פסילה. על התביעה להוכיח, כי הנאשם היה מודע למצב של נהיגה בפסילה.

לרוב, התביעה לא תתקשה להוכיח, כי הנאשם אכן היה מודע כי ביצע עבירה של נהיגה בפסילה פעם ראשונה, שכן מספיקים ממצאיו של השוטר אשר אכף את העבירה של נהיגה בפסילה (בין אם בפעם הראשונה או בפעמים נוספות), אולם על משרדנו מוטלת האחריות להוכיח אחרת.

העונש

חשוב לנהל את המשפט אודות נהיגה בפסילה פעם ראשונה, ובכלל… בחוכמה, כלומר ככל שיש ראיות מוצקות לתביעה המשטרתית (בין אם בצדק ובין אם לאו), חכם יהיה לבחון את הראיות עוד טרם ניהול כל ההליך בפני בית המשפט, שכן במקרה של הרשעה בעבירה של נהיגה בפסילה בפעם הראשונה, העונש יכול להיות פסילת רשיון ממושכת לחודשים רבים, פסילה על תנאי, קנס כספי לא מובטל ואף מאסר בפועל (!).

נהיגה בפסילה פעם ראשונה

כיצד נוכל 'לצאת מזה'?

אז אכן לא מעט תיקים של משרדנו יצאו זכאים בדין בעבירה של נהיגה בפסילה בפעם הראשונה (ואף בפעמים נוספות) ומדוע אתם ודאי שואלים, מהסיבה הפשוטה, כי משרדנו העלה את הספק המבוקש מהראיות של התביעה המשטרתית או במילים פשוטות הוכחנו לבית המשפט, כי הראיות אינן עולות לכדי הרשעה וישנו ספק מהותי לגבי ידיעת הנאשם, כי נהג בפסילה.

לסיכום, הואשמת בעבירה של נהיגה בפסילה בפעם הראשונה? שקול את צעדיך בזהירות. פנה אלינו עוד טרם חקירתך במשטרה (ככל שתהיה כזו) וטרם הדיון בעניינך בפני בית המשפט על מנת שנוכל לשמור על רשיון נהיגתך.

האמור לעיל, אינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני התעבורה

ליצירת קשר ללא התחייבות חייג: 077-30-11-521

דנה דוד עו"ד ונוטריון- דיני התעבורה

עו"ד דנה דוד
עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?
יצירת קשר
עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים
יצירת קשר
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
Call Now Button077-3011521