עורך דין תעבורה מחיר

פעמים רבות מגיעים למשרדנו נהגים, אשר תוהים בקול רם, האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה או שמא כדאי יותר להודות בפני בית המשפט בעבירות המיוחסות להם ובכך לנסות ולחסוך את שכר הטרחה של עורך דין תעבורה.

ובכן על מנת להשיב על שאלה זו בצורה המתאימה ביותר לכל נהג ונהג, נבחן תחילה, מול מה הנהג עומד. כלומר, מהן הסכנות אשר עומדות לו ולאלו עונשים הוא חשוף באם יודה ויורשע.

העונשים להם חשוף הנהג

ראשית, כל כתב אישום מכיל סעיפי אישום. כל אלו, באופן שלא יוצא מן הכלל, ירשמו במרשם התעבורתי של אותו הנהג, שנים רבות לאחר ביצוע העבירה (לכאורה) על ידי הנהג. על כן, יש לקחת בחשבון, שכאשר נהג בוחר לשלם את הקנס הרי שהוא בעצם מודה בעבירה אשר מיוחסת לו ובמרשם התעבורתי ירשמו עבירות אלו.
במקרה בו הנהג בוחר להעזר בעורך דין תעבורה, סביר שעורך הדין ידאג (ולכל הפחות) להביא לתיקון כתב האישום ולשינוי סעיפי האישום אשר נחשבים למחמירים ואף יתכן, כי יצליח לזכות את הנהג לחלוטין מן העבירות המיוחסת לנו. כך שעברנו התעבורתי, לא יכיל עבירות אלו אלא עבירות קלות ביותר או אף שידאג לכך שלא ירשמו לחובת הנהג עבירות כלל.
שנית, לרוב העבירות המיוחסות לנהג קיים ניקוד שלילי. כלומר, כאשר במשך תקופת הצבירה (שנתיים, 4 או יותר) צבר נהג 12 נקודות ומעלה, הרי שהוא יחוייב בביצועו של קורס נהיגה מונעת. כאשר צבר נהג 24 נקודות ויותר , הרי שנהיה מחוייבים בקורס נהיגה ייעודי (קורס נוסף ובסופו מבחן), כאשר נהג צבר בתקופת הצבירה 36 נקודות ויותר, משרד הרישוי שולל את רשיונו באופן אוטומטי ל-3 חודשים שלמים ובסופם יאלץ לבצע מבחן עיוני ומבחן מעשי (תיאוריה וטסט). כאשר נהג צובר 72 נקודות תוך 6 שנים אזי שרשיונו צפוי להפסל ל- 9 חודשים שלמים, שגם לאחריהם יאלץ הנהג לבצע מבחן עיוני ומבחן מעשי.
בכל מצבים אלו, חשוב לכל הפחות להוועץ עם עורך דין לדיני תעבורה על מנת לדעת האם ניתן למנוע את ביצוע הקורסים, צבירת הנקודות ואף פסילת הרשיון.

עורך דין תעבורה מחיר
עורך דין תעבורה מחיר

נהגים רבים חשים, כי לא הוגן, כי יאלצו לשלם גם לעורך דין תעבורה מחיר לא מבוטל וגם לשלם קנס לטובת קופת המדינה. ראשית, כאשר רופא מבצע כלפי חולה ניתוח פרטי. חלה על החולה לשלם הן לחדר הניתוח והן לרופא המבצע את הניתוח. שנית, במשרד עורך דין תעבורה מחיר לא חייב להיות מרקיע שחקים ונקבע לפי שעות עבודה ומקצועיות של עורך הדין.

שכירת עורך דין תעבורה מחיר מול תועלת

חשוב להבין, כי שכר טרחתו של עורך דין לתעבורה, יכול להפחית משמעותית את הקנס שנהג יאלץ לשלם לטובת קופת המדינה וכן יכול להפחית משמעותית את חודשי הפסילה הצפויה (או לבטלה לחלוטין), את הניקוד אשר אמור להיות מיוחס לנהג ואת אי הנוחות שתגרם כתוצאה מהפסילה האמורה. כל אלו הם כשלעצמם, שוים סכום לא מבוטל שלעיתים לא ניתן לכמתו בכסף.

עורך דין תעבורה מחיר סנגוריה

במצבים בהם ידו של הנהג אינה משגת, הנהג יכול לפנות לסנגוריה הציבורית, אולם ייצוג על ידי הסנגוריה הציבורית אינו אפשרי בכל תחומי התבורה ובעיקר ניתן במקרים בהם התביעה תעתור מבית המשפט להשית על הנהג מאסר. בנוסף, לא כל אדם עומד בקריטריונים הקבועים על מנת לקבל ייצוג על ידי עורך דין מטעמה של הסנגוריה הציבורית וכמובן שהנהג מנוע מלבחור איזה סנגור תעמיד לו המדינה.

עורך דין תעבורה מחיר סביר

בקרב עורך דין תעבורה מחיר אינו חייב להיות מופקע! רבים מעורכי הדין גובים מחיר אשר מחושב על פי שעות העבודה ומקצועיותם. בנוסף, ניתן לבקש מעורך דין תעבורה מחיר יחסי, כלומר, ישנם תיקים בהם הנהג יכול לבקש הכנה לדיון בבית המשפט ובכך לדעת אלו טענות כדאי להעלות בפני בית המשפט, האם כדאי לכפור או להודות וכיצד ניתן להקל בעונשו באופן משמעותי ובכך לחסוך עלויות .
לסיכום, סעו בזהירות.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין לתעבורה

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד

לעו"ד דוד נסיון עשיר בייצוג נאשמים בתחום התעבורה בעבירות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עבירות הפקרה, אי השארת פרטים, אור אדום ועוד.

רוצה להגיב?

יצירת קשר

עו"ד דנה דוד

עו"ד דנה דוד יוצאת פרקליטות המדינה וחברה בועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל. כמו כן, עו"ד דנה דוד משמשת כיושבת ראש הועדה למכון רפואי בלשכת עורכי הדין בישראל, ובוחנת תאונות דרכים במקצועה.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

מבחן פסיכולוג למשאית
בלוג
דנה דוד

מבחן פסיכולוג למשאית

כותבת ועורכת המאמר: עו"ד דנה דוד יש לך משאית עד 12 טון, ואתה משתוקק לקבל רשיון נהיגה מעל 12 טון? חושש שאם תבקש רשיון מעל

קרא עוד »
Call Now Button077-3011521
שינוי גודל גופנים
ניגודיות